O nas


Nasze działania


Projekt Unijny


Konkursy literackie


Recenzje


Polskie Towarzystwo Dysleksji
Oddział w Łodzi

Wypromuj również swoją stronę

POLSKIE TOWARZYSTWO DYSLEKSJI
Oddział w Łodzi

Organizacja pożytku publicznego
NR KRS 0000119698
92-332 Łódź, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 159 (w XXIII LO)
www.ptd-lodz.com, e-mail: ptd.lodz@gmail.com

Polskie Towarzystwo Dysleksji istnieje od 1990 roku. Zrzesza rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu czyli dysleksją rozwojową oraz profesjonalistów służących im pomocą: psychologów, logopedów oraz nauczycieli-terapeutów. Towarzystwo posiada obecnie oddziały w całej Polsce. Zarząd Główny PTD mieści się w Gdańsku.

Łódzki Oddział PTD powstał w roku 1994, 4 lata po powstaniu organizacji ogólnopolskiej w Gdańsku. Inicjatorką jego powołania była Teresa Wejner- Jaworska, która do chwili obecnej sprawuje funkcję Przewodniczącej. W ciągu tego okresu Oddział podejmował wiele inicjatyw i działań związanych z pomocą dzieciom i młodzieży z dysleksją, ich rodzicom i nauczycielom

Nasze osiągnięcia:

Za szczególne osiągnięcia tytuł Członka Honorowego otrzymały następujące osoby: Janina Sypniewska, Józefa Krakowińska, Teresa Wejner- Jaworska, Bożenna Makowska, Maria Maciaś i Danuta Gmosińska, Anna Jędrych.

Dzięki gościnności Klubu Nauczyciela /ul. Piotrkowska 137/ cykliczne spotkania naszych członków i sympatyków odbywają się kilka od 6 do 8 razy w roku. Na spotkaniach podejmowane są różne zagadnienia związane z tematyką specyficznych trudności w uczeniu.

Dzięki gościnności Klubu Nauczyciela (ul. Piotrkowska 137) cykliczne spotkania naszych członków i sympatyków odbywają się kilka od 6 do 8 razy w roku. Na spotkaniach podejmowane są różne zagadnienia związane z tematyką specyficznych trudności w uczeniu.

Zapraszamy nauczycieli, rodziców, pedagogów i psychologów, którzy chcą służyć pomocą osobom z dysleksją do wstąpienia w szeregi Polskiego Towarzystwa Dysleksji